INGINER SERVICE JUNIOR – banking

Descrierea jobului:

  • Asigură mentenanta în perioada de garanție cât și post garanție în cazul solicitărilor sau pe perioada contractelor de service încheiate cu clienții,
  • Propunerea de optimizari a procesului, sau dezvoltari de solutii tehnice,
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii de echipamente sau de piese,
  • Efectuează lucrările de service/ reparații în cazul echipamentelor defecte la sediul clientului,
  • Înregistrează tipul şi valoare costurilor de mentenanţă şi reparaţii,
  • Ajuta beneficiarul pentru a putea pune în funcțiune a echipamentele.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare in domeniul tehnic/ electric/ mecanic/ robotica,
  • Experienta nu este mandatorie dar reprezinta un plus,
  • Limba engleza nivel avansat, avantaj limba germana,
  • Abilitati tehnice (mecanica, mecanica fina, electronica primara),
  • Cunostinte Windows,
  • Disponibilitate pentru deplasare in tara si strainatate,
  • Persoana creativa, inovativa pasionata de domeniul tehnic,
  • Permis auto categoria B.

Clientul nostru: o companie germana ce asigura mentenanta si vanzare pentru produse tehnice din industria bancara